Kavalír King Charles španěl - CHS Charles Garden - Cavalier King Charles Spaniel

NOVINKY

28.12.2023 - Vítáme nový vrh v naší chovatelské stanici!

S radostí oznamujeme, že 5. prosince 2023 přišel na svět očekávaný vrh štěňátek. Rodiči jsou Veni Vidi Vici Prokopská hvězda a Lilly Charles Garden. Narodilo se 5 kluků a jedna fenka. Štěňátka pochází z dlouhověkých a výstavně úspěšných linií.
Více informací naleznete v ŠTĚŇATA.

Kavalír King Charles španěl

08.11.2020 Narodil se vrh M

Dnes se nám narodila štěňátka pro mé fence Carrie Charles Garden a psovi Oficír Prokopská hvězda. Veškeré informace naleznete v záložce Štěňata.

Kavalír King Charles španěl

2019-2020

V uplynulém roce jsem měla dva krásné vrhy, ze kterých jsem si nechala další naděje do chovu a na výstavy, konkrétně trikolorní fenku Kaia Gerber a rubínku Lilly.
Horatio Cane se zúčastnil několika mezinárodních výstav, kde pokaždé vyhrál třídu a byl v užším výběru o nejlepšího psa v plemeni.
V neposlední řadě moje veteránka Bella získala titul Český veterán šampion.

20.4.2019 - Klubová výstava Pezinok, Slovensko

Strávili jsme další krásný den na klubové výstavě, kde jsem vystavovala Horiho s Bellou.

Horatio Cane Charles Garden
otevřená třída - Exc. 1, CAC a splnil podmínky pro udělení titulu ŠAMPION SK

Stonehill's X-ellent Belle of the Ball
třída veteránů - Exc. 1

Mnohokrát děkuji za milá slova paní rozhodčí Kirstie McMurray z Velké Británie.

Kavalír King Charles španěl

30.3.-31.3.2019 - Klubová výstava a IDS Salzburg, Rakousko

Moje veteránka Stonehill's X-ellent Belle of the Ball strávila celý víkend na výstavách v Salzburgu v Rakousku .... a její výsledky?

Neuvěřitelná sobotní klubová výstava:
třída veteránů - V1, Veteranensieger, Nejlepší fena, BOB! Posuzoval pan José Homem de Mello z Portugalska.
To ještě není všechno - protože Bella vyhrála titul BEST IN SHOW Veteran 2019 od rozhodčího pana Dušana Paunovice ze Srbska. Moc děkuji oběma rozhodčím za krasná slova o Belle! Bylo mi potěšením.

neděle: MVP Salzburg - Alpensieger
třída veteránů - V1, Veteranensieger, BOV od rozhodčího pana Dušana Paunovice. Velice děkuji za milá slova o mé veteránce!

Kavalír King Charles španěl

17.3.2019 - Klubová výstava v Rakovníku, CZ

Mám velikou radost za svou veteránku Bellu, která dostala ocenění V2 ze 4 fen ve třídě veteránů. Moje malá Švýcarka Stonehill's X-ellent Belle of the Ball obdržela od rozhodčího pana Petera Towseho z Velké Británie opravdu pěkný posudek.

Kavalír King Charles španěl

Skvělý start výstavní sezóny 2019

Začátkem roku jsem vystavovala poprvé ve třídě veteránů svoji fenku Stonehill's X-ellent Belle of the Ball alias Bella. Lepší start do nové výstavní sezóny jsme si nemohli přát, Bella se krásně předvedla, vyhrála svou třídu a získala ocenění Nejlepší veterán! Za posouzení a krásná slova o Belle děkuji rozhodčímu ze Slovenska, Kavalíry posuzoval pan Vladimír Piskay.

Kavalír King Charles španěl

Výstavní úspěchy 2018

Začátkem září jsme se vydali opět na Slovensko, tentokrát na speciální výstavu Kavalírů, kde posuzovala paní Anne Hill z UK. Horatio Cane získal krásný posudek a třídu otevřenou vyhrál s oceněním V1 CAC.
V září jsme ještě stihli i Klubovou výstavu v Kutné hoře, kde se Horatio umístil na druhém místě ze čtyř Kavalírů ve třídě otevřené. Posuzoval pan Andy Vella z UK.
V říjnu jsme vyrazili směr Polsko na Národní výstavu do Jelení gory, kde Horatio Cane opět vyhrál svou třídu a získal již druhé CWC. Posuzoval pan Bruno Nodalli z Itálie.
Dále jsme se zúčastnili českých klubových výstav v Praze, kde posuzoval manželé Lamontovi z Irska a Horatio se po oba dva dny umístil na druhém místě opět ze čtyř přihlášených Kavalírů ve třídě otevřené.
Začátkem listopadu jsme se zúčastnili Národní výstavy psů ve Walbrzychu, v Polsku, kde posuzoval pan Rafal First z Polska. Horatio Cane vyhrál svoji třídu a získal poslední CWC a tím splnil podmínky k udělení titulu Šampion Polska!

Kavalír King Charles španěl

18.8.-19.8.2018 - Duodanube Bratislava

O víkendu jsme se s Horatiem zúčastnili dvou mezinárodních výstav v Bratislavě, kde posuzovaly pí. Zdeňka Jílková (CZ) a pí. Viera Vítková (SK).
Horatio se předvedl v tropickém počasí oba dva dny moc hezky, i když se jednalo o venkovní výstavy. Vyhrál svou třídu, obdržel pěkné posudky a získal 2x ocenění CAC SK.

Kavalír King Charles španěl

15.7.2018 - NVP Mladá Boleslav

Dnes jsme se zúčastnili národní výstavy v Mladé Boleslavi, kterou posuzovala pí. Michaela Čermáková.
Opět jsme obdrželi krásný posudek a hodnocení V2, res. CAC, děkujeme :)

24.6.2018 - MVP Brno

Další úspěch mého Horiho. Dnes jsem vystavovala Horiho na mezinárodní výstavě psů v Brně, kde se předvedl v mezitřídě a získal V1 CAC, dále se dostal do užšího výběru 4 nejlepších psů výstavy o titul cacib. Tímto Hori splnil podmínky k udělení titulu Junior champion CZ. Velice děkuji rozhodčímu, kterým byl p. Robert Kubeš, za opravdu krsáné hodnocení Horiho a Páje Píchové za profesionální předvedení Horiho, děkuji moc :)

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl

3.6.2018 - Championnat de France 2018

Tentokrát jsme se vydali letadlem až do Paříže, kde se konala nejprestižnější francouzská výstava - Championnat de France.
Bylo mi ctí zde vystavit Horiho, který získal v opravdu silné konkurenci francouzských rubínů a black & tanů, krásnou známku výborná. Posuzovala opět specialistka na plemeno paní Alix Jauffret z Francie.
Po výstavě jsme navštívili centrum Paříže, kde jsme se projeli výletní lodí po řece Seina a viděli všechny krásné pařížské památky.

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl

19.-20.5.2018 - Cavikada 2018

Cavikada 2018 - byla opravdu nejlepší výstavou, které jsem se zatím zúčastnila! Strávili jsme skvělý víkend, tentokrát v Polsku - v Katowicích, kde posuzovaly dvě britské specialisty na plemeno - paní Lucy Koster a paní Sandra Ireland.
Skvěle zorganizovaná výstava, opravdu velice přátelští všichni kolem kruhu, výborná gala večeře a šampaňské :)
A naše výsledky?
sobota - V1, CWC
neděle - V4
Příští rok přijedeme opět velice rádi!

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl

21.-22.4.2018 - CACIB Maribor & Pohorje

Tentokrát jsme se vydali s Horim a kamarádkou s Border collií do Slovinska, kde jsme strávili další krásný a slunný víkend. Jsem na Horatia velice pyšná, protože tentokrát třídy nebyly rozděleny dle barev, ale soupeřili jsme celý víkend s populární barvou blenheim a italskými profesionálními handlery.
Hori získal velice pěkná ocenění a posudky, velice děkuji oběma rozhodčím - pan Vladimír Piskay (SK) a paní Alence Pokorn (SLO) za další krásná slova o Horim :)
sobota - V1 CAC, res. CACIB
neděle - V2, res. CAC

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl

14.4.2018 - Klubová výstava Slovensko

S Horim jsme se vydali do Pezinku, na Slovensko, kde se konala klubová výstava. Horatio Cane si vedl výborně, získal ocenění V1, CAC, Vítěz barvy. Horimu je stále jen 19 měsíců a máme celou výstavní kariéru stále před sebou, nicméně byl jediným "dospělým" ruby Kavalírem, který obdržel známku výborná. Mám z něj ohromnou radost, obzvlášť když celou výstavu posuzoval specialista na plemeno pan Michael Hegarty (Severní Irsko). Velice děkuji za krásná slova o Horim, velice si toho vážím :)

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl

9.-10.12.2017 MVP Nitra

Na poslední letošní výstavu jsem vyrazila s Carrie do Nitry, kde se konaly dvě mezinárodní výstavy. V sobotu posuzoval Kavalíry pan Rafal First z Polska a v neděli paní Chantel van Raamsdonk-Blatter z Belgie. Poslední výstavní víkend se vydařil, Carrie se krásně předvedla a získala krásné ocenění i posudky, za které oběma rozhodčím velice děkuji.
V sobotu získala titul CAC a v neděli res. CAC

MVP Praha 4.-5.11.2017

Opět jsem vyrazila s Carrie Charles Garden na celý výstavní víkend, tentokrát na dvě Mezinárodní výstavy do Prahy.
V sobotu posuzovala Kavalíry Mgr. Zuzana Brotánková a v neděli p. Tomáš Kučera. Oběma bych chtěla poděkovat za posouzení, super výsledky a krásná slova o Carrie.
Carrie si vedla opravdu výborně, mám z ní obrovskou radost a tím to úspěšným víkendem splnila podmínky k udělení titulu Grand šampion ČR.

sobota - V1, CAC
neděle - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS z 85 Kavalírů !!!

21.-22.10.2017 Klubová a Speciální výstava

Uplynulý víkend jsem strávila s mojí Carrie Charles Garden na Klubové a Speciální výstavě pořádaných naším klubem v Rakovníku. Jsem velice ráda, že mě zároveň navštívila má kamarádka Elisabeth ze Švédska, která je majitelkou mého ruby odchovance z vrhu D - Dylana. Výstavní víkend jsme si náramně užily, na výsledky mých odchovanců můžu být opravdu pyšná a doufám, že nás Dylan zase brzy navštíví :)

Klubová výstava - psy posuzovala Ing. Alena Košťálová a feny pí. Caroline Gurtner (F)
Carrie - V2, res CAC
Dylan - V1, CAC

Speciální výstava - psy posuzovala pí. Caroline Gurtner (F) a feny p. Zdeněk Kliment
Carrie - V1, CAC, Vítězka barvy
Dylan - V1, CAC

Kavalír King Charles španěl
Carrie & Dylan Charles Garden

Srpnové úspěchy mých odchovanců

V srpnu se krásně předvedli všichni moji ruby odchovanci a zde je přehled úspěchů našich zrzounů:
Na MVP Mladá Boleslav se předvedl Horatio Cane ve třídě mladých, kde získal svůj další titul CAJC spolu s nominací na Cruft 2018.
Ginger Spice se zúčastnila Krajské výstavy v Praze na Džbáně, kde obdržela krásné ocenění V1, Vítěz třídy mladých.
Ve Švédsku mi již dlouhodobě dělá radost můj odchovanec z vrhu D - Dylan Charles Garden, který v opravdu těžké konkurenci získal ocenění V4 ve třídě otevřené.

Kavalír King Charles španěl
Horatio Cane Charles Garden

Výstavní úspěchy

Dylan Charles Garden se opět zúčastnil výstavy psů v Norsku, tentokrát v Hadeland.
Dylan se stal Best dog - 2 a získal jeho první norské CC!
Rozhodčí byla paní Sara Nordin ze Švédska, které moc děkuji za krásné posouzení a umístění Dylana.

Moje zrzavá naděje Horatio Cane Charles Garden se zúčastnil Národní výstavy v Klatovech, kde Kavalíry posuzoval p. Leoš Jančík. Horatio Cane získal ocenění V2 ve třídě mladých.

Kavalír King Charles španěl
Dylan Charles Garden

Výstavní úspěchy

Uplynulý víkend jsem strávila na Klubové výstavě v Rokycanech, kde Horatio Cane Charles Garden získal ocenění V2 ve třídě mladých, rozhodčí byla pí. Kateřina Šmejkalová.
Zároveň konala Mezinárodní výstava v Oslu (Norsko), kde Dylan Charles Garden získal ocenění "Best dog - 3". Moc děkuji Elisabeth za perfektní prezentaci Dylana a paní rozhodčí Lisbeth Mach (Švýcarsko) za pěkný posudek a hodnocení.

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl
Horatio Cane

23.4.2017 - Štěňátka

Dnes se nám narodila krásná BH fenka - Christina Charles Garden, její rodiče jsou:
Ich. Zippy Prokopská hvězda a Ch. Carrie Charles Garden.

Kavalír King Charles španěl

Výstavní úspěchy

Od začátku roku mi dělají mé odchovy jen samou radost, krásně se prezentují napříč Evropou :)

Amarylis Charles Garden
1.4.2017 - Tibet Dog Show und Gäste, Švýcarsko - V2, res. CAC
2.4.2017 - Tibet Dog Show und Gäste, Švýcarsko - V1, CAC
8.4.2017 - Club show, Rakousko - V1, CAC, BOB
9.4.2017 - IDS Salzburg, Rakousko - V1, CAC, CACIB, BOS

Dylan Charles Garden
19.3.2017 - IDS Malmö, Švédsko - vítěz mezitřídy a Best male 4

Horatio Charles Garden
18.3.2017 - KV Hlušice, ČR - VN1, Nejlepší dorost pes

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl

8.1.2017 NVP Brno

Dnes se Carrie Charles Garden zúčastnila NVP v Brně, kde se opět umístila na první místě ve třídě otevřené a získala svůj čtvrtý CAC. Tímto se Carrie stala Českým šampionem.

Kavalír King Charles španěl

29.-30.10.2016 MVP Praha

Velice úspěšný závěr výstavní sezóny na MVP v Praze, kde nás posuzovali Sean Delmar (IRL) a Ing.Jaroslav Matyáš (SK) CARRIE CHARLES GARDEN se zúčastnila oba dva dny ve třídě otevřené.
sobota: V1, CAC, CACIB, BOS! z 91 Kavalírů
neděle: V1, CAC

Kavalír King Charles španěl

2.10.2016 Nová štěňátka

Máme se krásná RU a BH štěňátka ze spojení Ich. Faranel Prokopská hvězda a JCh. Aischa Ginett z Usedlosti Újezdec. Více informací naleznete v sekci štěňata.

Kavalír King Charles španěl

22.8.2016 - Výstavní úspěchy

Poslední dva víkendy jsme strávili ve výstavních kruzích, kde se odchovancům Charles Garden pěkně zadařilo.
S Carrie jsme vyrazily na MVP do Mladé Boleslavi, kde získala v mezitřídě ocenění V1 CAC s pěkným posudkem od pana rozhodčího Roberta Kubeše.

Následující víkend jsme se s Carrie vydaly do Švýcarska na jubilejní 15. Klubovou výstavu, kde jsme potkaly další můj odchov - Amarylis Charles Garden.
Obě holky se pěkně předvedly od rozhodčího pana Iana Sidgwicka z UK obdržely moc pěkné hodnocení a známky:
Amarylis - V1 CAC (třída šampionů) Carrie - V3 z 12 fen !!! (mezitřída)

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl

14.7.2016 - Výstavní úspěch a nová štěňátka

Minulý týden se Dylan Charles Garden zúčastnil své první výstavy ve třídě mladých ve Švédsku, kde získal perfektní posudek a ocenění Best Dog-4, R-CC od výborného rozhodčí Michaela Forte z Irska.

Další skvělá novinka je, že se nám narodily tři krásné fenky ze spojení mých dvou Kavalírů - Travoltíka a Evelyn. Více informací naleznete v záložce Štěňata.

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl
Dylan Charles Garden / vrh G

20.6.2016 Výstavní úspěchy

Amarylis Charles Garden, která žije ve Švýcarsku, se zúčastnila místních mezinárodních výstav.
IHA Kreuzlingen: CAC, CACIB, BOS
IHA Aarau: CAC, CACIB, BOS

Carrie Charles Garden se zúčastnila MVP Litoměřice a KV Městec Králové.
Na obou výstavách se krásně předvedla a získala ocenění 2x RES. CAC.

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl
Carrie Charles Garden a Amarylis Charles Garden

1.5.2016

Dnes jsme se s Travoltou zúčastnili MVP v Praze, kde se představil ve třídě veteránů a získal perfektní hodnocení V1, BOV, BOS v konkurenci 86 Kavalírů! Za výborné posouzení děkuji paní rozhodčí Zdeňce Jílkové.
Zároveň Travolta splnil podmínky k udělení titulu Český veterán šampion.
Fotografie z výstavy naleznete zde: FOTOGALERIE

Kavalír King Charles španěl

3.4.2016 Super zprávy ze Švýcarska!

Fenka z mého prvního vrhu JCh CH a Junior Evropská vítězka 2014 - Amarylis Charles Garden (Zippy Prokopská hvězda x Stonehill's X-ellent Belle of the Ball) získala titul BIS na the Tibet Dog Show Bodensee und Gäste a zároveň se stala novou šampionkou Švýcarska. Velice děkuji paní rozhodčí Tuula Plathan z Finska za krásné posouzení a Gunille Kühni za skvělou prezentaci a péči o Piškota :)

Kavalír King Charles španěl

5.3. 2016 - CKCS Club Championship Show UK

S Travoltíkem jsme strávili parádní víkend na prestižní Klubové výstavě v UK, kde se předvedl ve třídě veteránů a Parade of Champions. Ve velké konkurenci jsme se ve veteránech neumístili, ale za účast v Parade of Champions jsme dostali krásnou plaketku s fotkou a vypsanými tituly. Obojí byl obrovský zážitek k nezaplacení.
Obrovskou radost mám hlavně ze setkání s fenkou z mého vrhu D - Daischa Charles Garden (Aischa + Volney Bonanza), která žije v UK a taktéž se výstavy zúčastnila. Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl

6.12.2015 Úspěchy odchovů

Poslední týden byl velice úspěšný pro mé odchovy. Minulou neděli 29.11.2015 se Dylan Charles Garden poprvé představil na výstavě ve Švédsku, kde se stal 2. nejlepším štěňátkem výstavy. Obrovské poděkování a gratulace patří jeho majitelce Elisabeth! Dnes jsme se s Carrie Charles Garden zúčastnily IHA Wels v Rakousku, kde Carrie vyhrála třídu mladých a získala titul Jugendbester. Rozhodčí byla specialistka na Kavalíry - paní Annukka Paloheimo z Finska. Velice děkuji za krásný posudek i ocenění.

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl

11.11.2015 Štěňátka kavalírů

Dnes se narodila krásná štěňátka v barvě blenheim. Rodiče jsou Faranel Prokopská hvězda a Stonehill's X-ellent Belle of the Ball. Více informací naleznete v sekci "ŠTĚŇATA".

Kavalír King Charles španěl

31.10.-1.11.2015

Tento víkend jsme se zúčastnili s Ich. Travotla Górska Fantazja Prague Expo Dog Double CACIB.
Rozhodčí byli Constantinos Andreou and Beradze Iuza.
Travolta získal ve třídě veteránů ocenění V1 a V1, BOV.

Kavalír King Charles španěl

14.10.2015 OČEKÁVÁM BH ŠTĚŇÁTKA!

V polovině listopadu očekávám štěňátka z dalšího velice zajímavého spojení. Rodiče jsou Faranel Prokopská hvězda a moje Bellinka - Stonehill's X-ellent Belle of the Ball. Více informací o tomto vrhu naleznete v záložce "ŠTĚŇATA".

4.10.2015 MÁME NOVÝ WEB

Vítám Vás na mých webových stránkách s novým nádherným designem,
za který velice děkuji Evě Černohubové

Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com

 |      NÁVŠTĚV

Bc. LUCIE MELICHAROVÁ DiS., +420 732 211 951, charles-garden@seznam.cz